Planowanie w Notion

Odkąd pamiętam zawsze lubiłam planować, robić różnego rodzaju listy, celów, planów, pomysłów, ale do tej pory korzystałam wyłącznie z plannera papierowego. Wypróbowałam kilka rodzajów, od klasycznych kalendarzy, po plannery, różnego typu. Ostatnie parę lat korzystam z planeru tygodniowego od @moleskine i szczerze go polecam. Ma wiele miejsc do tworzenia własnych notatek, każdy tydzień na osobnej stronie oraz widok całego miesiąca, który bardzo mi się przydaje, szczególnie w przypadku planowaniu nauki na studiach. Również system stworzony w Passion Planner jest pomocny szczególnie w przypadku bardzo w momentach gdy dużo się dzieje. Niestety nie są w sprzedaży w Polsce, ale na ich stronie można mieć dostęp do darmowych materiałów i na nich planować.

Od jakiegoś czasu myślę, nad przejściem na bardziej 'paperless’ formę notowania. Przyszło mi to do głowy, gdy zobaczyłam ilość notatek, jaką produkuję/tworzę w czasie kolejnych lat studiowania. Wakacje to dobry moment, aby przetestować kilka metod i dostosować je do swoich potrzeb. Przy okazji szukania informacji pod tym kątem, stwierdziłam, że dobrze by było mieć również w jednym miejscu planowanie. Nie planuję w całości przejście na elektroniczną formę, bo uwielbiam notować na papierze, ale chcę ograniczyć zużycie papieru.

Jak wiadomo internet to skarbnica wiedzy w tym temacie i tak odkryłam Notion. Miejsce, które można zaprojektować według własnych potrzeb. Potrzeba trochę czasu, aby zapoznać się z możliwościami jakie daje bo jest ich wiele i dostosować do siebie. Ja znalazłam kilka filmików na YouTube m.in. u @muchelleb (której kanał ogólnie polecam).

Linki do filmików:

How I Organise and Plan my Life (Using Notion) ☀️

How I Organise my Life ☀️ Weekly Reset

How to Get Your Life Together in 2020 ☀️Planning and Organising

How to Improve your week x 10000 | The Weekly Reset

Dajcie znać czy kiedykolwiek korzystaliście z Notion. Może macie swoje sposoby na planowanie, które się sprawdzają. Za jakiś czas dam znać jak Notion sprawdza się u mnie.


1 thought on “Planowanie w Notion”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.